Často kladené otázky
Jak sezení probíhá?
V mé praxi neexistuje jednotný postup, který by byl uniformní pro každého klienta. Přesto je několik průsečíků shodných. Sezení trvá vždy 50 minut a na tom prvním společně poodkrýváme obtíže, které vedly k návštěvě. Já se během nich snažím pochopit a porozumět povaze obtíží, které Vás do terapie přivádí. Snažíme se porozumět jejich spouštěči, tomu co je udržuje a jakým způsobem se projevují. Hovoříme o tom, jak si klient přeje, aby jeho život vypadal bez obtíží.
Není výjimkou, že mě kontaktují osoby blízké. V takovém případě mohu sloužit formou poradenství, pokud hledáte psychoterapii pro blízkého, je třeba, aby se objednal sám.
Pro koho je psychoterapie určená?
Psychoterapie není určená jen osobám duševně nemocným, lidem v krizi, nebo s vážnými problémy. Je otevřená všem, kteří mají zájem zlepšit svou duševní pohodu, zdraví a pracovat na sobě. Stejně tak lidem, kteří chtějí více porozumět sami sobě.
Jak dlouho terapie trvá?
Záleží na zakázce, se kterou klient přichází. Doba, po kterou se se svými klienty setkávám je velmi individuální.
Jaký je rozdíl mezi psychoterapií poradenstvím a psychodiagnostikou?
Není online terapie ochuzená?
Online terapie má samozřejmě své výhody i tak nevýhody. Velkým benefitem je rychlá dostupnost odkudkoli, nevýhodou je pak absence kontaktu face to face, kterou pro některé terapeutické techniky preferuji. Dosud se ale nikdy nestalo, že by mi online forma výrazně znesnadňovala, nebo neumožňovala poskytovat terapii ve formě a kvalitě, na kterou jsem zvyklá. Narozdíl od psychoterapie, psychologické vyšetření není možné realizovat online.
Jakým způsobem pracuji?
V terapii využívám přístupu kognitivně behaviorální terapie, pro kterou je typický strukturovaný a na problém cílený přístup. Během spolupráce se s klienty zaměřujeme na řešení konkrétních problémů a potíží, které je přivádí a snažíme se o jejich redukci prostřednictvím řady psychoterapeutických metod. Z těch klient může sám čerpat i po skočení terapie.